Otwarcie kompleksu sportowego Orlik 2012 we Frydrychowicach.

 

W dniu 21 marca 2012 r. odbyła się uroczystość otwarcia kompleksu sportowego Orlik 2012 we Frydrychowicach. Jest to drugi taki obiekt na terenie naszej gminy, a 167 na terenie całego województwa małopolskiego.

Uroczystość miała podwójne znaczenie z racji przyjazdu pani poseł Jagny Marczułajtis – Walczak oraz poświęcenia obiektu.

W krótkim programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie i uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Frydrychowicach, którzy w uroczysty sposób powitali także wiosnę.

Podczas swojego wystąpienia pani poseł Jagna Marczułajtis – Walczak zachęcała uczniów do wykorzystania szansy, jaką daje uprawianie sportu. Według niej sport to znakomita droga do sukcesu życiowego, ale uprawiając sport nigdy nie należy zapominać o nauce, bo kiedy kariera sportowa się kończy, to coś w życiu trzeba robić. Na zakończenie wyraziła nadzieję, że z takiej miejscowości jak ta wyrosną przyszli mistrzowie olimpijscy, bowiem większość utytułowanych sportowców nie pochodzi z dużych miast czy metropolii, ale z mniejszych miejscowości.

Pani Małgorzata Chrapek - wójt gminy Wieprz życzyła uczniom, aby oddawany do użytku obiekt służył jak najlepiej wszechstronnemu wychowaniu, a spędzone tu chwile zapisywały się w pamięci każdego młodego człowieka jako momenty szczególnej radości i młodzieńczych emocji. Słowa podziękowania skierowała do Ministerstwa Sportu i Turystyki, które wsparło budowę kompleksu w kwocie 500 000 zł, Urzędu Województwa Małopolskiego, który partycypował w kosztach w wysokości 250 000 zł. Cała inwestycja pochłonęła kwotę

1 083 414,50zł, dzięki niej Zespół Szkolno – Przedszkolny we Frydrychowicach wzbogacił się o boisko piłkarskie o wymiarach 30m x 62m

z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 19,1m x 32,1m oraz budynek sanitarno – szatniowy o powierzchni użytkowej 60 m2, w którym mieszczą się:
•  magazyn sprzętu gospodarczo - sportowego,
•  szatnie oddzielnie dla każdej płci lub drużyny,
•  zespół higieniczno - sanitarny,
•  pomieszczenie gospodarza obiektu i trenera środowiskowego.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/za: „Wieści z Gminy Wieprz”nr 43/

 

 

 

 

 

Po zakończeniu części związanej z otwarciem kompleksu sportowego uczniowie z całej gminy, którzy uczestniczyli w zimowym obozie sportowym mieli okazję spotkać się jeszcze raz z panią Jagną Marczułajtis – Walczak - tym razem występującą w roli byłego sportowca. Podczas spotkań nie zabrakło pytań o przebieg bogatej kariery sportowej.

 

Pojawiły się także osobliwe pytania dotyczące liczby zaliczonych upadków czy występu w znanym programie „Taniec z gwiazdami”. Spotkanie z wielokrotną mistrzynią Polski, Europy oraz 3 krotną uczestniczką zimowych igrzysk olimpijskich było znakomitą okazją do zdobycia autografu.